فراموش کردن رمز عبور !

  پلیس فتا هشدار داد: كلاهبرداری پيامكی

پلیس فتا هشدار داد:

كلاهبرداری پيامكی با ترفند برنده شدن وجه نقد و يا سفرهای زيارتی

پليس فتا از شهروندان خواست در خصوص دريافت پيامك هايی مانند"برنده شدن در سفر های زيارتی" و يا پيامک‌های مشابه با تيز هوشی برخورد كنند؛ تا طعمه افراد سودجو نشوند.

 پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا: تعداد زيادی از شهروندان، به علت عدم آگاهی، اطلاعات خود را برای افراد شياد از طريق پيامک ارسال میکنند؛ کلاهبرداران نيز از اين طريق، موجودی حساب های آنان را تخليه و يا با شگرد عدم امكان واريز وجوه نقد، صاحبان حساب را مقابل دستگاه‌های خود پرداز راهنمايی كرده و از وی می‌خواهند پس از وارد كردن كارت خود در عابر بانک، با انتخاب زبان فارسی و يا انگليسی كدهايی را در سيستم مربوطه وارد نمايد. 

كلاهبرداران با اين ترفند نه تنها وجهی را به حساب آنان واريز نمی‌نمايد بلكه با فريب اشخاص، حساب آنها را تخليه می‌كنند. 
 
يک نمونه از متن هايی ارسالی كلاهبرداران: 
با عرض سلام مشترک محترم همراه اول؛ به خاطر پرداخت به موقع قبض تلفن همراه خود از طرف شركت توسعه ارتباطات همراه اول، برنده مبالغی بصورت وجه نقد شده‌ايد لذا جهت دريافت وجه نقدی، اطلاعات كارت خود را به شماره تلفن همراه مورد نظر ارسال نماييد. 
 
پليس فتا  از شهروندان خواست، توصيه های اين پليس را جدی بگيرند.
 
- هميشه به ياد داشته باشيد هيچ بانک يا نهاد دولتی، اطلاعات محرمانه حساب شما را به صورت تلفنی و يا با پيامک از شما درخواست نمی‌كند، در صورت برخورد با چنين مواردی از ارسال اطلاعات خودداری و مراتب را به مسئولان بانک اطلاع دهيد. 
 
- از نگهداری رمز های عبور در كنار كارت عابر بانک خودداری کرده و رمز عبور خود را مرتب تغيير دهيد، با مشاهده تغيير مشكوک در حساب بانكی خود نسبت به تغيير رمز عبور اقدام نماييد.
 
- به هيچ وجه رمز های عبور خود را در اختيار ديگران قرار ندهيد. 
- پيامک هايی‌كه از طريق شماره تلفن های معمولی همراه اول و ايرانسل برای مشتريان ارسال می‌شود، فاقد اعتبار بوده و نوعی كلاهبرداری است.
 
شايان ذكر است ، با توجه به اينكه افراد كلاهبردار با استفاده از عناوينی فريبنده و وابسته به موسسات خيريه و يا كمك به زلزله زدگان با ايجاد صفحات، وبلاگ‌ها و وب‌سايت های جعلی و نيز قرار دادن شماره حساب و آدرس های جعلی سعی در جلب اعتماد مردم و كلاهبرداری از آنان را دارد؛ پليس فتا به شهروندان خواست از پرداخت اينترنتی در اين صفحات جداً خودداری کرده و جهت پرداخت وجه به ارگان‌های ذيصلاح مراجعه کنند.